#dijitalsanatlargezegeni
E-ticaret kullanarak satış yapmak
Ağustos 17, 2018
E-ticaret kullanarak satış yapmak

Biraz e-ticaretten bahsedelim. Bugün e-ticareti anlamanıza yardımcı olacağız. İş için kullanabileceğiniz farklı yollar hakkında konuşacağız ve ihtiyaçlarınıza uygun olan en iyi e-ticaret seçeneğini belirlemeniz için yol göstereceğiz.

Kulağa hoş geliyor, değil mi? Haydi başlayalım.

E-ticaret nedir? Açıkçası, ürün veya hizmetleri İnternet’te satmanın süslü bir adından başka bir şey olmadığını söyleyebiliriz.

Tüketiciler bir süredir aradıkları ürün ve hizmetleri İnternet’teki web sitelerinden ve mobil uygulamalardan satın alıyor. Her alanda işletmeler, İnternet üzerinde satış hedeflerine ulaşmak için e-ticaretten faydalanmanın yollarını araştırıyor.

Bu hedefler işletmeye göre değişiklik gösteriyor. Örneğin “Müşterilerimin İnternet üzerinden ödeme yapabilmelerini sağlamak istiyorum” gibi basit bir hedef belirleyebilirsiniz. Bundan biraz daha ileri gitmeyi de tercih edebilirsiniz: Kullanıcıların envanterinizi görüntüleyip burada arama yapmalarına, müşteri hesapları ve yinelenen siparişler oluşturmalarına olanak tanıyan bir web sitesine sahip olmak isteyebilirsiniz.

Müşterilerinize İnternet üzerinden işletmenize para gönderebilecekleri bir yol sunmakla işe başlayabilirsiniz. Birçok durumda, müşterinizin bir hesap oluşturması bile gerekmez. Kredi kartı veya doğrudan hesap kartı aracılığıyla ödeme yapılabilir.

Hedefleriniz büyükse, müşteri deneyimini en üst memnuniyet seviyesine getirmelisiniz. Bunun için sifenizde ürün arama, envanter yönetimi, sepete gitme, müşteri hesapları, sipariş yönetimi gibi çeşitli özellikleri içeren birçok seçenek olmalı.

E-ticaret genellikle perakende veya mağaza deneyimine benzetilebilir. Gerçek bir mağazada ürün satan herhangi bir işletme, İnternet üzerinde sanal bir mağazadan da satış yapabilir.

Çevrimdışı müşteriler, mobilya mağazanızın önünden geçerken içeri girip mağazanızda sergilenen koltuklara, kitaplıklara ve yataklara bakabilir. İnternet’teki müşteriler de web sitesindeki mağazanızın çeşitli sayfalarını tıklayarak aynı ürünleri görebilir.
Müşterilerin ilgilendikleri bir koltuğa oturmaları veya kumaşını hissetmeleri mümkün olmasa da ürünler İnternet mağazanızda gerçeği yansıtacak şekilde sergilenebilir. Çok sayıda fotoğrafla birlikte ayrıntılı açıklamalar, müşteri değerlendirmeleri ve hatta ürünlerin videolarını eklemelisiniz.

Kaliteli görseller ve özenle yazılan içerik İnternet’teki “vitrininiz” olacaktır. Özenle hazırlanan bu İnternet mağazası, perakende deneyimi ile İnternet alışverişi arasındaki mesafeyi daraltmanıza yardımcı olur.

Kendi web sitenizde ürünleri nasıl satacağınızı belirledikten sonra, daha çok yerde daha çok ürün satmak isteyebilirsiniz. İkinci adım, kullanabileceğiniz diğer İnternet pazarlarını bulmak ve sosyal medyadan en etkili bir biçimde yararlanmak olacaktır.

Yorum Yap

Tüm alanların doldurulması zorunludur