#dijitalsanatlargezegeni
Online videonun yükselişi
Ağustos 17, 2018
Online videonun yükselişi

Teknolojinin gelişmeye devam etmesiyle birlikte, giderek daha fazla kullanıcı İnternet’te videolar izliyor. Videoların popülerliği ve artan kalitesi, işletmeniz için büyük fırsatlar anlamına gelir.

Bu yazımızda teknolojinin online video tüketimini nasıl artırdığını, online videonun neden hızlı bir şekilde önemli bir pazarlama aracı haline geldiğini ve pazarlama çalışmalarında bu trendlerden nasıl faydalanabileceğine değineceğiz.

Çevirmeli modemle İnternete bağlandığınız o eski günleri hatırlıyor musunuz? Bir arkadaşınız size e-postayla komik bir kedi videosu gönderdiğinde video yüklenene kadar sandviç yapacak vaktiniz olurdu.

Sonra sandviçinizin ve kedinin piyano solosunun tadını çıkarırken video takılır, sonra yeniden başlar, sonra tekrar durup yüklenmeye devam ederdi.
O zamanlar online videonun sorunu, düzgün çalışması için hızlı bir İnternet bağlantısı gerektirmesiydi. Düşük kaliteli bile olsa bir video göndermek, sıradan bir İnternet bağlantısını zorlardı.

İşte bu yüzden o dönemde İnternette videoyla reklam yapmanın neden popüler olmadığını görmek zor değil.

Kasedi bugüne saralım. Video teknolojisi önemli ölçüde ilerledi. İnternet bağlantısının maliyeti çok daha düşük, hız ise çok daha yüksek.

Bu günlerde videonuzu bilgisayarınızda, tabletinizde veya mobil cihazınızda, evinizde, spor salonunda veya uçakta izleyebilirsiniz. Oyun konsolları ve diğer cihazlar sayesinde online videoları televizyonda izlemek için bile İnterneti kullanabilirsiniz.

Böylesine kolay erişim sayesinde videolar artık eğlence, eğitim, bilgi ve reklam amaçlı kullanılabiliyor. Tıpkı şu anda olduğu gibi videoları nasıl kullanacağınızı öğrenmek için bile videodan faydalanabilirsiniz!
Video artık internet için bir dayanak noktası haline geldiğinden dijital pazarlamacılar için değerli bir araç. Peki bundan en iyi şekilde nasıl faydalanabilirsiniz?

İnternet’te video yoluyla müşterilere ulaşmanın birkaç yolu vardır. Video oluşturabilir ve bunu YouTube veya Vimeo gibi web sitelerinde paylaşabilirsiniz. İsterseniz videonuzu doğrudan kendi web sitenize de yerleştirebilirsiniz.
Başka bir seçenek de başkalarının videolarında reklam alanı satın almaktır. Videonun alt kısmında bir metin gösterebilir veya başlangıçta kısa bir reklam oynatabilirsiniz.

İnternet teknolojisindeki ilerlemeler, online videoyla pazarlamayı büyüklü küçüklü pek çok işletme için uygun bir seçenek haline getirdi. Uzmanlar da videonun pazarlamadaki etkisinin artmasını bekliyorlar.

Hızlı İnternet bağlantısı erişimi yayılmaya devam ettikçe online videonun popülerliği de artmayı sürdürecek. Bu da videoyla pazarlamayı, işletmenizi tanıtmanın ideal bir yolu haline getiriyor.

Yorum Yap

Tüm alanların doldurulması zorunludur